Míčkování, reflexní masáž

Míčková facilitace neboli „míčkování“

je technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou.

Zdeňka Jebavá vyvinula tuto techniku původně pro léčbu astmatických dětí a následně ji za podpory našich předních fyzioterapeutů a lékařů rozvíjela. Tato technika je uznávaná ve zdravotnictví a patří k měkkým technikám. V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgický syndrom, vadné či chabé držení těla, pooperační ošetření v postakutní fázi, všeobecně pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku, obličeje. Významnou indikací jsou dechové obtíže – astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání atd. Třetí sestava je určena pro obličej – chronické záněty dutin, nosohltanu, uší – zevní i vnitřní zvukovod, bolesti a únava očí, obrna lícního nervu, doléčení zánětlivých stavů trojklanného nervu apod. Krásným vedlejším účinkem je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely

 

 

 

Reflexní terapie plosky nohy je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle.

Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem. Toho využívají všechny reflexní techniky.

Komunikace prostřednictvím kůže (reflexních plošek) je skutečně reflexní, protože reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (například bolestí při zmáčknutí). Podobně i opačně, když zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné reflexní plošky. 


 


 


 


 


 


 


 


 

Fotogalerie: Míčkování, reflexní masáž