Metoda Ludmily Mojžíšové

Jde o metodu, jejíž autorkou je dnes už zesnulá paní Ludmila Mojžíšová, která kromě toho, že pomohla stovkám lidí od problémů s páteří, dokázala také pomoct stovkám do té doby neplodných žen ( a mužů ) k vytouženému dítěti. Metoda se skládá z mobilizace páteře a řady cviků, při kterých se uvolní vychýlená kostrč a stažené svaly pánevního dna. Právě tyto obtíže mají často za příčinu neplodnost, opakované potraty nebo různé gynekologické problémy. Laicky vysvětleno - pokud naše držení těla není optimální, může se stát, že se část páteře zablokuje.

 

Dojde k podráždění nervů, které může mít pak za následek svalové křeče vejcovodů a dělohy. Svalová křeč vejcovodu se může projevit na ultrazvuku jako srůst, a ikdyž se o skutečný srůst nejedná, následky jsou stejné - neplodnost. Při svalové křeči dělohy pak vznikají obtíže jako bolestivá menstruace, neschopnost uhnízdění oplodněného vajíčka nebo jeho udržení . Metoda je tedy určena ženám s funkční sterilitou, tzn. ženy, které nemohou otěhotnět, i když po gynekologické stránce jsou v pořádku. Úspěšnost metody u žen je 34%, u mužů dochází ke zlepšení spermiogramu ve 37 procentech. Pokud má žena skutečné srůsty, různé poruchy zrání vajíčka nebo jiný čistě gynekologický problém znemožňující otěhotnění, metoda Mojžíšové jí k přirozenému početí bohužel příliš nepomůže. Metodu lze použít jako podpůrnou k umělému oplodnění a v rámci přípravy na otěhotnění vůbec, neboť kromě těhotenství má spoustu dalších blahodárných účinků.

 

Indikace:
artróza kyčlí (cvičení pomáhá od bolestí)
bolesti kostrče, zevních pohlavních orgánů
bolesti při pohlavním styku, absence orgasmu
absence menses u mladých dívek (úspěšnost 60% )
nepravidelná menstruace
bolestivá menstruace
neprůchodnost vejcovodů způsobená svalovou křečí
děloha v retroverzi
malá, nevyvinutá děloha (hypoplazie, úspěšnost 100% )
opakované potraty
snaha o početí
zlepšení nálezu patologického spermiogramu
zácpa
inkontinence (úspěšnost 100% )
upravené cvičení v době těhotenství usnadňuje porod a ovlivňuje jeho rychlý a zdárný průběh

 

Léčebný cyklus trvá 6 až 7 měsíců, během kterých se nedoporučuje otěhotnění. Je lepší, když Vám cviky ukáže fyzioterapeut a opraví důležité detaily, které při cvičení dle obrázku nebývají patrné. Navíc cviky jsou neúčinné bez mobilizace páteře, kterou může udělat jenom fyzioterapeut, který byl náležitě proškolen v metodě L. Mojžíšové.

Nová nabídka Lázní Lednice:

www.lazne-lednice.cz/cs/packages/13812-10-ti-denni-pobyt-s-fyzioterapii-dle-mojzisove